Aby vás škoda způsobená zaměstnavateli nevyšla draho. Jak se dobře pojistit?

Do zaměstnání chodí samozřejmě drtivá většina lidí v produktivním věku. Vzniká tak smluvní vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, kde jsou vymezena všechna důležitá pravidla plynoucí z tohoto vztahu. Obvykle je součástí pracovněprávního vztahu také určitá zodpovědnost. Vzhledem k tomu, že při vykonávání pracovních činností může snadno dojít ke škodám, je vhodné se na takové situace pojistit. Jak ale uzavřít dobrou pojistku?

Různé varianty pro různé skupiny zaměstnanců

V prvé řadě je důležité si uvědomit, že každá pojistka musí mít parametry nastaveny tak, aby pokrývaly důležitá rizika spojená s danou činností. Pokud hovoříme o škodách vzniklých v zaměstnání, je v tomto ohledu vhodné sjednat pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu. Takovou pojistku si může sjednat zaměstnanec, ale může ji sjednat také samotný zaměstnavatel, který na ni může uplatnit i hromadnou slevu, pokud sjedná pojistku pro více zaměstnanců. Většina těchto pojistek nabízí:

  • Standardní variantu
  • Rozšířenou variantu pro řidiče
Přečtěte si také:  Allianz pojišťovna

Už standardní varianta u dobrých pojišťoven pokrývá všechny obvyklé případy. Stejně to má také pojištění od ERGO pojišťovny, kdy je zde varianta nazvaná Standard. Pokud zaměstnanec řídí firemní vozidlo nebo obsluhuje stroje, je vhodné zvolit rozšířenou variantu Řidič, která pokrývá možné pojistné události také v souvislosti s řízením motorového vozidla. Speciálně je zde také varianta Řidič PLUS, která zahrnuje škody, které způsobí zaměstnanec, pokud využívá osobní vůz pro soukromé účely.

Pojištění přesně na míru

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že je zejména důležité sjednat pojistku tak, aby odpovídala rizikům, která souvisejí s činností konkrétního zaměstnance. Například vozidlo pro soukromé účely využívá jistě jen omezené množství zaměstnanců ve firmě, případně se to vašeho konkrétního případu týkat vůbec nemusí a na pojistce tak ušetříte.

Přečtěte si také:  Kooperativa pojišťovna

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..