Leasing automobilu

Leasing automobilu
Hans / Pixabay

Leasing automobilu znamená, že přijdete do konkrétní prodejny nebo autobazaru a po tom, co si vyberete vašeho vysněného čtyřkolového oře, přistoupíte k financování. Zpravidla musíte mít určitou částku v hotovosti, alespoň 10 až 30 procent, v závislosti na ceně vozidla, způsobu dokládání a vyřizování a také podle konkrétní leasingové společnosti.

Na úvod tedy složíte určitou hotovost, tzv. akontaci, což je něco jako první splátka za auto. Zbytek z rozdílu mezi celou cenou a akontací za vás prodejci automobilu uhradí leasingová společnost a vy jí pak zbytek auta splácíte v pravidelných měsíčních splátkách. Leasing může trvat od 12 do 84 měsíc , čím déle splácíte, tím je splátka menší, ale zároveň i více zaplatíte na úrocích.Při leasingu se také nestáváte majitelem vozu hned, ale jen jeho držitelem. Jelikož leasingová společnost zaplatila za vaše auto většinu částky, majitelem je ona az toho vyplývají i jisté mínusy. Hlavním je ten, že na všechny úkony v souvislosti s autem, potřebujete souhlas majitele , čili leasingovky.

Kromě toho, leasingová společnost dbá na havarijní pojištění automobilu , pro případ krádeže nebo poškození , i když se jedná o starší auto a havarijní pojištění je spíše finanční zátěží než přínosem. Přesto ale musíte havarijní pojištění platit vy a v případě plnění pojistky , půjde pojistka leasingové společnost. Navíc leasingové společnosti financují auta jen určitých minimálních a maximálních cenových kategorii a věku, takže ne všechno se dá koupit na leasing. No a ani zaplacení první zvýšené splátky, čili akontace, v nadpoloviční výšce, z vás majitele vozu ještě neuděl.

Naproti tomu půjčka na auto – cetelem-auto-moto-uver ať už z bankovní nebo nebankovní instituce má oproti financování na leasing výhody. První je , že nepotřebujete žádnou hotovost a můžete si na auto půjčit celou částku. Tím pádem si můžete auto koupit u prodejce v hotovosti a také můžete cenu lepší smlouvat, jako kdyby jste měli auto brát na leasing a ještě vlastně vůbec nemáte jistotu, že všechny podmínky leasingové společnosti splníte.

S tímto souvisí i druhá výhoda – auto je hned od koupě celé vaše, jen vy rozhodujete o všech úkonech s ním a pokud si zvážíte , že havarijní pojištění je vzhledem na věk či cenu auta nevýhodné, jednoduše jej pojistíte jen zákonnou pojistkou. Pokud si auto pojistíte i havarijní , můžete si porovnat nabídky více pojišťoven a zvolit tu nejlepší. Samozřejmě, pojistné plnění pak jde jen a jen vám jako jedinému majiteli automobilu.

Přečtěte si také:  Wüstenrot pojišťovna

Kromě zmíněných dvou výhod má koupě auta na úvěr i třetí výhodu a tou je samotný postup při vyřizování úvěru a podmínky půjčky jako takové. Díky velké konkurenci zejména v bankovním sektoru se úroky blíží ik 7 až 8 procentům a to je číslo, které je srovnatelné s leasingovými produkty. Znamená to, že výhodnost či nevýhodnost obou forem financování je podobná. Při půjčce na nové auto se nevyžaduje ani ručení ručitelem či automobilem, jako je tomu u leasingu , i když to samozřejmě závisí na celkové výše půjčky . Parametry kupovaného automobilu jsou při půjčce obvykle volnější než u leasingu a tak si můžete vybrat opravdu takové vozidlo , po jakém skutečně toužíte . No a půjčku dostanete jako i na nové , tak i na ojeté auto z Německa.

Pojďme si nyní podívat konkrétně srovnání mezi bankovní a nebankovní půjčkou na auto. Při nebankovní půjčce určené na auto nemusíte v určitých případech dokladovat svůj příjem. Platí to ale více o půjčkách, které jsou úročeny vyšší sazbou, nepřihlíží se při nich na stav registru klienta a mají kratší lhůtu splatnosti. Nebankovní společnosti, které nabízejí půjčku na auto, nevyžadují při částkách do 25 000 Eur ani ručení automobilem či ručitelem. Na rozdíl od leasingu je auto hned vaše a nemusíte ani složit žádnou akontaci .

Půjčka může být až do výše 34.000 Kč , přičemž za tuto částku můžete koupit nové ale i ojeté auto, motorku nebo dokonce i čtyřkolku. Splatnost při takové půjčce je maximálně 84 měsíců a nezáleží, zda kupujete nové nebo ojeté vozidlo. Vyřídit si půjčku na auto z nebankovní společnosti je možné i online prostřednictvím internetového formuláře, kde zároveň vám specializovaná kalkulačka půjčky na auto vypočítá přesnou splátku, úrok i RPSN.

Oproti bankovním půjčkám jsou úroky při nebankovních výše, pohybují se kolem 12 procent, ale jejich vybavení je zas jednodušší a půjčka je dostupnější i pro lidi, kterým by banky úvěr na auto z různých, zejména finančních, důvodů neschválily .

Přečtěte si také:  Uniqa pojišťovna

Banky poskytují půjčku na auto ve formě účelového spotřebitelského úvěru. Úroková sazba se pohybuje většinou od 7 do 10 procent ročně . Úvěr je specializovaný na koupi nového nebo ojetého automobilu či motocyklu.

Nepotřebujete mít nic naspořeno, protože banka půjčuje i do hodnoty 100 procent z ceny automobilu. Celkově se dá půjčit si až se splatností na 7 let , takže tento typ úvěru může být i dlouhodobý a tím pádem méně zatíží váš finanční rozpočet. Úvěr můžete získat i bez ručitele nebo spolužadatele a majitelem vozu se stáváte ihned po jeho koupi.

Banky poskytují půjčku na auto od 6 do 25 tisíc Eur, ojediněle i vyšší. Oproti nebankovním nemovitostem nabízejí atraktivní úrokové sazby, půjčku můžete získat i bez zálohy či ručitele, máte možnost odkladu prvních 3 splátek a pokud má banka nějakou smlouvu s konkrétní pojišťovnou, získáte i slevu na pojistném za auto. Banky také nabízejí i pojištění úvěru pro případ smrti, invalidity , ztráty zaměstnání a pracovní neschopnosti . Na vyřízení bankovního úvěru potřebujete 2 průkazy totožnosti, potvrzení o výši příjmu nebo pokud máte příjem pravidelně hrazen na účet v bance, toto potvrzení potřebovat nebudete. Pro podnikatele je třeba i daňové přiznání za poslední rok. Peníze jsou vyplaceny poměrně rychle, většinou do pár dní .

Některé banky v případě starších a ojetých automobilů zkracují maximální délku splácení půjčky na auto, případně vyžadují i část vlastních prostředků. Pokud neuspějete v bance, můžete požádat o úvěr i nebankovní společnost , která vám ho poskytne snazší a jednodušší.

Dobře si ale přepočítejte všechny náklady na takový úvěr, všechny poplatky a splátky, abyste si vybrali nejvhodnější nabídku. Při nebankovních společnostech není úvěr na auto až takový rozšířený, ale z nabídky se dá vždy najít ten nejvýhodnější.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..