Jak získat výhodnou půjčku bez poplatku předem

Nejkomplexnější srovnání půjček na nebankovní půjčky
stevepb / Pixabay

V době neustálého zvyšování cen a stagnace platů běžných pracujících je stále více obvyklé, řešit přechodný nedostatek financí prostřednictvím nejrůznějších půjček. Nabídka nejrůznějších finančních produktů je opravdu velice široká a vybrat si v ní může opravdu každý. Jak si však vybrat půjčku která je opravdu výhodná?
Nejdříve je potřeba zvážit své potřeby a možnosti. Kolik peněz potřebujete půjčit a na jak dlouho? Kolik peněz si můžete dovolit splácet? Jste zaměstnanci nebo podnikatelé, splácíte již nějaké půjčky nebo je toto vaše první?

Kontokorent a kreditní karty
Nejjednodušší a nejvýhodnější způsob půjčky je v dnešní době bankovní kontokorrent nebo kreditní karta. Můžete si jej sjednat v bance, ve které máte účet a získáte tak možnost čerpat z účtu peníze i do mínusu. Velkou výhodou kreditních karet je fakt, že pokud peníze vrátíte v takzvaném bezúročném období, nebude vám účtován žádný úrok a půjčku tak budete mít úplně zadarmo. Navíc většina bank odměňuje své klienty za placení kreditní kartou a dokonce Vám vrátí určité procento z ceny nákupu.

Půjčka v bance
Pokud Vám kontokorrent nebo kreditní karta nestačí a máte dostatečný pravidelný příjem a dostatečně kvalitní kreditní historii, můžete bez obav požádat o půjčku v bance. Vyřízení bankovní půjčky bývá sice poněkud zdlouhavé, ale odměnou vám bude velice příznivý úrok a získání potřebné částky bez rizika. Připravte se však na to že banka si velice důkladně prověří Vaši kreditní historii a majetkové poměry. Pokud Váš příjem nebude shledán dostatečně vysokým, nebo dokonce v bance zjistí, že máte záznam v registru dlužníků, nebude pravděpodobně Vaše žádost úspěšná.
V takovém případě existuje možnost požádat o půjčku u některé z nebankovních společností, jako jsou například Home Credit, Cofidis, Provident Financials a mnohé další. Jejich nároky na bonitu klientů jsou nižší než v bankách a šanci získat půjčku tak mají i lidé s nižšími příjmy, ale samozřejmě tato výhoda je vykoupena vyšším úrokem.

Přečtěte si také:  Úvěr na cokoliv a bez registru? Americká hypotéka

Nebankovní půjčky
Společností nabízejících nebankovní půjčky je na trhu obrovské množství, proto byste si měli vybírat pouze ty nejkvalitnější. Orientujte se zejména podle zkušeností Vašich známých, nebo lidí na sociálních sítích jako je Facebook. Na internetu najdete spoustu recenzí a zkušeností nejrůznějších lidí, a pokud je na některou nebankovní společnost více negativních ohlasů, raději se obraťte na někoho jiného.

Přestože většina nebankovních společností jedná poctivě a na rovinu, přesto bychom si měli dávat pozor, abychom náhodou nenarazili na podvodníka. Nejdůležitějším znamením podvodných úvěrů jsou obvykle přehnané poplatky, které po vás podvodník chce zaplatit dopředu, nebo telefonní hovor na zpoplatněné číslo které začíná číslicí 9. Velké množství žadatelů, kteří byli touto formou napáleni teď už ví, že podobná důvěřivost se málokomu vyplatí a je mnohokrát výhodnější zvolit si v takové situaci lepšího poskytovatele půjčky. Dobrý nápad je, velmi pečlivě si nastudovat smluvní podmínky a raději obeslat větší množství nebankovních firem, mezi kterými si budete moci vybrat na základě jejich podmínek.

Přečtěte si také:  Rychlá půjčka online vám přihraje peníze ihned na účet

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..