Úvěry a půjčky

stux / Pixabay

Jedním z nejčastěji vyhledávaných slov a slovních spojení na českém internetu a v českých vyhledávačích jsou úvěry a půjčky. Dnes existuje mraky různých úvěrů a půjček a tak není divu, že se o ně společnost zajímá.

A to i v případech, kdy nemají přímo o konkrétní půjčku zájem, jen je zajímá financování do budoucna, či zvažují, zda není lepší pro pořízení nákladnější věci zvolit raději spotřebitelský úvěr, než z vlastních prostředků investovat velkou částku.

Typy úvěrů a půjček

Úvěry a půjčky se dělí do několika skupin a podle několika kritérií. Prvním, takovým základním je podle délky splatnosti na krátkodobé, který je v současné době nejvíce, zvláště těch speciálních mikropůjček, dále jsou to středně dlouhé úvěry, což je většina spotřebních úvěrů a bezúčelných půjček a v poslední řadě jsou to dlouhodobé úvěry, kde jednoznačně patří hypotéka.

Přečtěte si také:  RaiffeisenBank banka

Jedná se úvěry a půjčky prakticky na celý život a proto se banky snaží získat po většinu klientů právě pro financování bydlení formou hypotéky.

Další dělení úvěrů a půjček

Dalším, velice častým dělením úvěrů a půjček je na bezúčelové a účelové úvěry a půjčky s tím, že bezúčelové úvěry a půjčky jsou takové, kdy se nedokládá důvod, na co jsou peníze použity. Obvykle jsou tak bez ručitele a i proto mnohdy méně výhodné, než ty jiné.

Co jsou účelné úvěry a půjčky

Za to účelné úvěry a půjčky, mezi které patří hypotéky, leasingy, spotřební úvěry a další, jsou určeny na konkrétní věc nebo zboží a je tak nutné s nich i tuto věc financovat. Většinou se touto věcí také ručí, takže pokud není klient schopen splácet, je mu věc zabavena. Tudíž je v tomto případě úvěr či půjčka výhodnější, co se financování týče, oproti bezúčelnému úvěru.

Přečtěte si také:  Hypotéky na bydlení

Moderní půjčky a úvěry

Půjčování peněz se stalo tak běžným, že snad každý dospělý člověk alespoň jednou v životě o jistý druh úvěru a půjčky zažádal. Obvykle si lidé půjčují na bydlení, ať se jedná o koupi, rekonstrukci nebo vybavení. Jsou to vysoké a nákladné investice, které se však vyplatí a člověk je má většinou už napořád.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..